?


برش ليزر فرآيندي است که در آن از يک اشعه بسيار قدرتمند براي برش متريالهاي مختلف (مقوا، پلکسي گلاس، و .) با سرعت، دقت و قدرت زياد استفاده ميشود که رايانه، پارامترهاي لازم براي اين برش را کنترل مي‌کند. برش ليزري مشابه با حکاکي ليزري است با اين تفاوت که برش ليزري متريال را برش مي دهد اما حکاکي ليزري روي ماده را حک مي کند.


برش ليزري يک فرآيند جداسازي حرارتي است که در طول آن، پرتو ليزر از روي هندسه از پيش تعيين شده عبور داده شده و برش توسط پرتو ليزر انجام مي شود و به اين صورت است که بخش اضافي ماده‌ي مورد نظر سوخته، آب و يا بخار مي‌شود و يک فن با فشار زياد گاز توليد شده را به اطراف پراکنده مي کند تا در نهايت يک محصول با کيفيت خيلي عالي توليد شود.


انواع برش ليزري:برش ليزر پلکسي
برش ليزر چوب
برش ليزري چوب بالسا
برش ليزر مقوا ماکت
برش ليزري مولتي استايل
برش ليزري مقوا و کاغذ
برش ليزر چرم
برش ليزري پارچه و نمد
برش ليزر فوم


مزاياي دستگاه‌هاي برش با ليزر:استفاده از دستگاه برش ليزري فوايد بسياري از جمله افزايش سرعت و دقت برش فات و غير فات را دارد. علاوه بر اين موارد، نکته مهم ديگر انجام فرآيند برش بدون سر و صدا و لرزش‌هاي جانبي است. همچنين مي‌توان به افزايش امنيت استفاده از اين دستگاه اشاره کرد به طوري که احتمال وقوع حادثه در محيط‌هاي کارگاهي و توليدي بسيار کاهش پيدا کرده است.


توان و دقت بالاي پردازشگرهاي تعبيه شده در اين دستگاه‌ها مي‌تواند به افزايش دقت توليد قطعات و بنابراين افزايش مشتري مداري بسيار کمک کند. دستگاه هاي برش با ليزر داراي هزينه هاي نگهداري کم و فقط نياز به قطعات جايگزين ارزان قيمت دارد.


منبع: برش ليزر کات


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

Sean John Jeff Pamela Jonathan Devin راهنماي خريد ساختمان يووا persianseokaran Jane